Wspolpraca: Sliwkowapanna

Zdjęcia artystyczne

Chciałabym zdjęcia, ale nie mam doświadczenia w pozowaniu, czy to problem?
Żaden. Przed swoim obiektywem spotykam zarówno bardzo doświadczonych modeli, jak i osoby, które nigdy nie miały styczności z aparatem. Dbam o przyjazną atmosferę, staram się rozluźnić osobę stojącą przed aparatem i pomagać jej się ustawić, aby zdjęcia wyszły jak najlepiej. W wielu przypadkach takie osoby bez doświadczenia wracały zarówno do mnie jak i zaczynały bawić się tym w celach hobbystycznych.
Czy wszystkie sesje są płatne?
Nie. Sesje odpłatne są w przypadku kiedy nie masz doświadczenia, pomysłu na sesję ani dostępu do ciekawych miejsc/stylizacji. Analogicznie w przypadku kiedy masz doświadczenie równe mojemu, dostęp do ciekawego miejsca mogę zrobić sesję na zasadach TFP, w którym to nikt nikomu nie płaci. Jednak w takich przypadkach rozpatruję "za i przeciw", gdyż portfolio mam dość bogate i nie każdy projekt mnie interesuje. Pracuję również na zasadach barteru, jednak są to zazwyczaj bartery związane z odzieżą, jak np gorsety, peruki oraz inne dodatki. Rzadko korzystam z tej formy współpracy, z np salonami fryzjerskimi, które proponują mi w zamian za zdjęcia zabieg fryzjerski.
W jakim mieście można się z Tobą umówić?
Na co dzień mieszkam w Warszawie, chociaż często też bywam w Płocku. Generalnie dojazd na terenie Mazowsza nie stanowi dla mnie problemu. W przypadku sesji zdjęciowych mogę dojechać do innych największych miast Polski, do których dojeżdża Polski Bus lub pociąg, jednak za zwrot kosztów dojazdu. W przypadku reportażu ślubnego mogę dojechać w każdy rejon Polski - jestem zmotoryzowana.
Nie umiem się malować, a moja szafa jest nudna. Czy mi pomożesz?
Jasne! Ogranicza nas tylko wyobraźnia. Makijaż mogę wykonać zarówno ja, jak i moje zaufane wizażystki, z którymi współpracuję. Dodatkowo w kwestii stylizacji mam pokaźną szafę fotograficzną - głównie do sesji stylizowanych, ale do sensualnych kobiecych kadrów, wiosennych czy retro zdjęć również coś się znajdzie. Ponadto współpracuję ze stylistką, więc jeśli nie ja to ona na pewno ma brakujący ciuch.
Wstydzę się, czy mogę przyjść na zdjęcia z przyjaciółką/chłopakiem?
Generalnie - odradzam. Skoro wstydzisz się nowej osoby, to kolejne osoby tylko utrudnią nam współpracę, będą Cię rozpraszać, a tacy stojący tuż za ramieniem również rozpraszają także mnie.
Czy podpisujesz umowę?
Tak. Umowę podpisuję praktycznie z każdym, chyba że wyjątkowo jej zapomnę. Jednak jest to gwarancja nie tylko dla mnie, ale i dla Ciebie, w której dodatkowo znajdziesz informacje, kiedy dostaniesz zdjęcia, ile, jak możesz(oraz ja) z nich korzystać i wiele innych przydatnych rzeczy.
Czy wystawiasz rachunek?
Tak. Prowadzę działalność i mogę wystawić fakturę jeśli jej potrzebujesz. Dodatkowo do rachunku oddaję również umowę.
Mam problem/pytanie w kwestii fotografii czy możesz mi pomóc?
Jeśli tylko będę w stanie, jasne pisz. Wystarczy, że napiszesz poprzez wiadomość w formularzu lub na facebooku.
W jakim mieście można się z Tobą umówić?
Na co dzień mieszkam w Warszawie, chociaż często też bywam w Płocku. Generalnie dojazd na terenie Mazowsza nie stanowi dla mnie problemu. W przypadku sesji zdjęciowych mogę dojechać do innych największych miast Polski, do których dojeżdża Polski Bus lub pociąg, jednak za zwrot kosztów dojazdu. W przypadku reportażu ślubnego mogę dojechać w każdy rejon Polski - jestem zmotoryzowana.
Masz fajne stylizacje, są Twoje czy trzeba samemu o nie zadbać?/Nie mam pomysłu na stylizację, pomożesz?
Nie. Jeśli masz własną ciekawą stylizację to super, ale sama dbam o projekt od początku do końca. Mam naprawdę bogatą szafę jeśli chodzi o ubrania czy dodatki, nic nie stoi na przeszkodzie bym coś dokupiła czy zrobiła. Tyczy się to stylizacji głównie bajkowych, mrocznych, wojowniczych czy sensualnych. Jeśli nie masz pomysłu, robię z Tobą mały "wywiad" pytając co lubisz, czy chcesz się wcielić w jakąś postać czy coś klasycznego i dopiero wtedy proponuję stylizację.
Kiedy można się z Tobą umówić?
Pracuję na zlecenie, więc pracuję "kiedy chcę i mogę". Na sesję można umówić się ze mną od poniedziałku do niedzieli, chociaż generalnie wolę w tygodniu - w gorącym sezonie weekendy najzwyczajniej w świecie wypełniam reportażami i nie mam czasu. Jeśli chcesz zabukować sobie jakiś konkretny termin - bo masz urodziny, chcesz akurat pojawić się w Płocku/Warszawie lub chcesz bym to ja przyjechała, wystarczy zabukować termin.
Ile trwają sesje?
Wszystko zależy od sesji, od tego jak się nam pracuje, co jest tematem oraz gdzie robię zdjęcia. Zdarzają mi się sesje trwające ok 5h jednak najczęściej są to sesje z "fotograficznymi znajomymi", z którymi dużo rozmawiamy, nie śpieszymy się, albo są to większe projekty. Jednak na co dzień sesja plenerowa trwa około półtorej godziny, sesja w domu/studio jakieś 30minut do jednej godziny. Fotografuję na tyle długo, że umiem w takim czasie zrobić dobry materiał.

Zdjęcia reportażowe

Gdzie wykonujesz reportaże?
Reportaże wykonuję na terenie całego kraju. Jestem zmotoryzowana i nie jest dla mnie żadnym problemem przemieszczanie się.
Jakie reportaże wykonujesz?
To co potrzeba:) Najczęściej są to reportaże ślubne, wieczory panieńskie oraz chrzty. Rzadziej są to studniówki czy inne tego typu imprezy młodzieżowe.
Jak wygląda płatność za wykonanie reportażu?
Po podpisaniu umowy, wpłacasz zaliczkę w kwocie 30% jako gwarancję dla mnie ponieważ bukuję Ci termin. Reszta jest płatna w dniu wykonywania reportażu, chyba że ustalimy inaczej. W obu przypadkach wystawiam fakturę.
Czy wykonujesz również fotoksiążki, obrazy?
Tak wykonuję. Mam zaufane i sprawdzone laboratorium, w którym wykonuję odbitki, fotoksiążki, fotoobrazy czy kalendarze, a także kubki ze zdjęciem. Dlatego jeśli potrzebujesz i chcesz dać coś z w/w akcesoriów na prezent, np dla rodziców - pisz śmiało.
Czy sesja ślubna może odbyć się w innym terminie/miejscu?
Oczywiście, że tak. Wystarczy napisać i uzgodnić ten fakt. Również jeśli zdecydujesz się na sesję w dniu ślubu i będzie, np padało możemy przełożyć sesję na inny dogodny termin.
Czy robisz sesje ślubne w dniu ślubu?
Dostosowuję się do klienta, jeśli nie zależy Ci na rozbudowanej sesji, albo co więcej miejsce ślubu/wesela jest niedaleko czarującego miejsca, wykorzystanie tego jest wręcz wskazane.
Potrzebujemy fotografa na wieczór panieński, myślimy o wspólnej sesji zdjęciowej. Czy jest możliwa?
Oczywiście, że tak. Wystarczy zadać konkretny motyw imprezowy, dogadać miejsce i nic nie stoi na przeszkodzie wykonania takiej sesji.
Czy to prawda, że trzeba mieć ukończony kurs, który pozwala na robienie zdjęć podczas ceremonii w kościele?
Tak, to prawda. Żeby wykonywać zdjęcia należy ukończyć tzw kurs liturgiczny dla fotografów i kamerzystów. Ja taki kurs ukończyłam i posiadam stosowną legitymację. Dlaczego warto wybrać fotografa, który taki kurs ma ukończony? Wie, on jak zachować się podczas uroczystości, kiedy można robić zdjęcia, a kiedy nie. Ponadto nie ma ryzyka, że ksiądz prowadzący uroczystość wyprosi fotografa z kościoła, co skutkowałoby oczywiście brakiem zdjęć. Ostatnio księża regularnie sprawdzają czy fotograf posiadania ukończony w/w kurs.
Na sesję ślubną chcą się zabrać nasi rodzice, czy mogą?
Jeżeli chcecie kilka wspólnych zdjęć, a resztę sami - jasne. Jednak odradzam obecność rodziców podczas waszej sesji ślubnej, gdyż z doświadczenia wiem, że ów rodzice lubią dorzucić parę groszy od siebie w kwestii pomysłów/uwag, co powoduje różnego rodzaju spięcia pomiędzy młodymi a rodzicami, wprowadzając niepotrzebnie nerwową atmosferę.

Sesje prywatne


Ta sesja jest dla każdego. Jeżeli dotychczas nie stawałaś przed obiektywem, krępujesz się i nie wiesz czy sobie poradzisz, a chciałabyś mieć zdjęcia na pamiątkę - to opcja dla Ciebie! Taką sesję możesz sobie sprawić kiedy zmieniasz kolor włosów, zrzuciłaś parę kilogramów, chcesz poprawić sobie samopoczucie lub zrobić prezent dla partnera. Prywatne sesje zdjęciowe to proste, niewymagające od Ciebie wiele portrety, czy to w zaciszu domowym czy również podczas spaceru po mieście lub parku. Pomagam Ci się do takiej sesji przygotować zarówno pod względem stylizacji jak i pomagam z ustawieniem się podczas samych zdjęć.

Sesja MINI
100 zł
5 zdjęć
Sesja MIDI
150 zł
10 zdjęć
Sesja MAXI
200 zł
15 zdjęć
Do każdej sesji można dokupić makijaż oraz stylizację:
 • makijaż wykonany przez wizażystkę: +120-150zł
 • makijaż wykonany przeze mnie: +50-80zł
 • stylizacja do domowej sesji sensualnej: +50zł
USŁUGA EXPRESS
Obróbka całego materiału w 2 dni: +100zł
Sesja wymaga zarezerwowania terminu w formie zaliczki wynoszącej 30%.
Do sesji mogę wykonać odbitki, fotoksiążkę, fotoobraz czy płytę wraz z etui. Więcej informacji tutaj.


Sesje stylizowane


Jeśli zawsze marzyło Ci się przenieść w świat baśni, wcielenie się w postać królowej czy może ratowanie świata jako elfia wojowniczka - ta sesja jest dla Ciebie! Ten typ sesji jest już bardziej wymagający, pochłania więcej czasu i przygotowań, ale wciąż nie mając doświadczenia w pozowaniu możesz spełnić swoje marzenie! W tego typu zdjęciach pomagam Ci się wcielić w wybraną rolę, czy to szamanki, leśnego stworka, królowej zimy czy po prostu pięknej kobiety otulonej baśniową kreacją. Taką sesję czaruję po Twoich wytycznych, jeśli jednak nie masz pomysłu na temat czy stylizację - pomagam Ci stworzyć ten świat, wraz z moją bogatą w takie cuda szafą.

Sesja MINI
100 zł
5 zdjęć
Sesja MIDI
150 zł
10 zdjęć
Sesja MAXI
250 zł
15 zdjęć
Do każdej sesji można dokupić makijaż oraz stylizację:
 • makijaż wykonany przez wizażystkę: +120-150zł
 • makijaż wykonany przeze mnie: +50-80zł
 • stylizacja baśniowa w formie jednej sukienki: +50zł
 • stylizacja baśniowa w formie całego zestawu ubrań: +100zł
 • charakteryzacja na postać (np. wojowniczka): +100-150zł
USŁUGA EXPRESS
Obróbka całego materiału w 2 dni: +100zł
Sesja wymaga zarezerwowania terminu w formie zaliczki wynoszącej 30%.


Sesje do albumu


Właśnie urodziło Ci się dziecko? Obchodzicie z partnerem rocznicę związku? A może niebawem wychodzisz za mąż i organizujesz wieczór panieński? Ten czy inne wydarzenia ważne w Twoim życiu są warte upamiętnienia nie tylko we wspomnieniach w głowie, ale również i na zdjęciach. Myśl jest ulotna, a zdjęcia nigdy. Za kilka lat zapragniesz spojrzeć jak wyglądał Twój syn, który stawiał pierwsze kroki. Kto się bawił na Twoim wieczorze panieńskim, czy w co byłaś ubrana podczas zaręczyn. Jeśli tylko masz taki okres w swoim życiu - nie zwlekaj, napisz i łap chwilę!

Sesja ciążowa lub rodzinna
250 zł
10 zdjęć
płyta DVD
wywołane zdjęcia
Sesja narzeczeńska
300 zł
10 zdjęć
płyta DVD
wywołane zdjęcia
Wieczór panieński
200-450zł
Sesja zdjęciowa: 200zł
Przyjęcie: 100zł/h
Dodatkowe informacje:
 • dojazd do 20km w jedną stronę: w cenie usługi
 • powrót z wieczoru panieńskiego po 23.00: +50zł
 • makijaż do sesji narzeczeńskiej/ciążowej wykonany przez wizażystkę: +120zł
 • makijaż do sesji narzeczeńskiej/ciążowej wykonany przeze mnie: +50zł
 • stylizację zapewnia osoba fotografowana
 • filmik z podziękowaniami dla rodziców: +250zł
 • dodatkowe ujęcia: +20/zdjęcie
USŁUGA EXPRESS
Obróbka całego materiału w 2 dni: +100zł
Sesja wymaga zarezerwowania terminu w formie zaliczki wynoszącej 30%.
Do sesji mogę wykonać odbitki, fotoksiążkę, fotoobraz czy płytę wraz z etui. Więcej informacji tutaj.


Sesje komercyjne


Masz firmę, ale brakuje Ci dobrej wizytówki, którą są zdjęcia? Prowadzisz salon urody, chcesz mieć zdjęcia, które przedstawiają jakie zabiegi wykonujesz? A może jesteś biznesmenem, który ma swoją firmę i chce wrzucić zdjęcie jako wizytówkę na swoją stronę internetową? A może prowadzisz sklep internetowy i potrzebujesz zdjęć swojego towaru lub sesji zdjęciowej, Twojej nowej marki? Dobrze trafiłeś!

Sesja wizerunkowa
150 zł
5 zdjęć
Sesja reklamowa
250 zł
10 zdjęć
Zdjęcia produktowe
Cena do ustalenia
1-20zdjęć: 25zł/zdjęcie
>20 zdjęć: 15zł/zdjęcie
Dodatkowe informacje:
 • sesja wizerunkowa odbywa się w siedzibie firmy klienta lub w studio
 • makijaż wykonany przeze mnie: +50zł
 • makijaż wykonany przez wizażystkę: +120zł
 • posiadam podstawowe studio do wykonania zdjęć studyjnych/produktowych
 • dodatkowe gotowe zdjęcie: do ustalenia
 • zdjęcia rodzinne oraz ciążowe wykonuję w plenerze lub domu
USŁUGA EXPRESS
Obróbka całego materiału w 2 dni: +100zł
Sesja wymaga zarezerwowania terminu w formie zaliczki wynoszącej 30%.
Do sesji mogę wykonać odbitki, fotoksiążkę, fotoobraz czy płytę wraz z etui. Więcej informacji tutaj.


Reportaż ślubny


Dzień zaślubin to jeden z najważniejszych dni w Twoim życiu. Chciałbyś po kilku latach spojrzeć jak wtedy wyglądaliście? Ile to kilogramów przybyło, kto z zaproszonych przybył na uroczystość albo wspomnieć jak wujek Józek szalał na parkiecie? Koniecznie potrzebujesz fotografa! A jeśli zależy Ci na świeżym oku to lepiej trafić nie mogłeś! Nienachalnie, bo to Wasz dzień, z ukrycia, pokazując emocje, ale zarazem z dozą kreatywności - to właśnie dostaniesz biorąc mnie do wykonania reportażu z Twojego dnia zaślubin!

Pakiet MINI
1400 zł
Ślub
Wesele
150 zdjęć
trzy komplety płyt DVD
Pakiet MIDI
1800 zł
Przygotowania/Sesja
Ślub
Wesele
200 zdjęć
trzy komplety płyt DVD
fotoksiążka/fotoobraz
Pakiet MAXI
2300 zł
Przygotowania
Sesja
Ślub
Wesele
350 zdjęć
trzy komplety płyt DVD
trzy fotoksiążki
Dodatki do reportażu:
dodatkowy komplet płyt DVD: 25zł
Fotoksiążka 28 stron: 50zł
Fotoksiążka 60 stron: 80zł
Zdjęcie grupowe
Wersja cyfrowa: 50zł
Wersja cyfrowa i wydruk: 65zł
Wersja cyfrowa i fotoobraz: 80-100zł
Fotoobraz 40x30cm: 50zł
Fotoobraz 40x30cm: 100zł
Skomponuj własny pakiet reportażu!
 • Przygotowania w domu: 200zł/h
 • Sesja ślubna w dniu ceremonii 1h: 350zł
 • Sesja ślubna w innym dniu 3h: 400zł
 • Ceremonia ślubna w USC: 300zł
 • Ceremonia ślubna w kościele: 600zł
 • Przyjęcie 3h: 250zł
 • Wesele: 180zł/h
 • Fotościanka 1h: 200zł

W przypadku wykupieniu pakietu Midi lub Maxi przysługuje rabat na sesję narzeczeńską w wysokości -30% od podanej kwoty oraz -20% na reportaż z wieczoru panieńskiego.

Dojazd do 50 km od Warszawy w cenie usługi. Koszty dojazdu powyżej 50 km ustalany wg kilometrówki lub indywidualnie. W przypadku odległości powyżej 200 km dodatkowo doliczany koszt noclegu.
Ślub cywilny
550 zł
Ślub
Mini Sesja
Przyjęcie
100 zdjęć
trzy komplety płyt DVD
fotoksiążka


Dodatki do sesji


Fotoksiążka
28 stron: 60zł
40 stron: 100zł
60 stron: 130zł
Fotoobraz
70x100cm: 120zł
50x70cm 100zł
40x60cm: 70zł
Płyta DVD
w ozdobnym etui

30zł
Zaproszenie
na sesję

25zł
Fotokubek
40zł
Fotokalendarz
A3

30zł